Cesta do tvorivej mysle génia renesancieCesta do tvorivej mysle génia renesancie

Zážitková výstava Leonardium

Dňa 9. 11. 2018  sme sa my – žiaci výtvarného odboru z elokovaného pracoviska na Važeckej ulici, zúčastnili na jedinečnej zážitkovej výstave pre deti aj dospelých, ktorá má názov LEONARDIUM. Tu sme sa mohli oboznámiť so životom Leonarda da Vinciho a jeho vynálezmi hravou a pútavou formou. Mohli sme si vyskúšať stroje, ktoré vymyslel (tank, kladku, krídlo k lietaniu, zostrojenie prenosného mosta).

Zistili sme, že vynikajúci maliar bol aj vedec, anatóm, vynálezca s patentom. Bol ľavák a raritou bolo, že písal sprava doľava. Obrazy, ktoré sme tam mohli vidieť, sme mohli interaktívne domaľovávať. Zaujímavé bolo, že sme si mohli obliecť aj jeho šaty a parochňu a sedieť v kresle ako Leonardo.

Dojmy žiakov:

Ninka: V dobe, kedy Leonardo žil, boli pitvy zakázané, ale sám spolupracoval s vedcom, ktorý ich vykonával, všetko si dôsledne zapisoval a zakresľoval. Poznal podrobne anatómiu človeka. Jeho anatomické ilustrácie slúžia dodnes k vyučovaniu.

Oliver: Mne sa páčilo, že vynašiel bager, tank, ale vojnu nemal rád.

Sára: Mne sa páčilo, že sme mohli dotvoriť Monu Lízu.

Simonka: Navrhol nožnice pre ľavákov a kabelku a lyže, bola to  veľká osobnosť.

Cestou späť sme si ešte boli pozrieť nové maľby na Okružnej ulici.

Viktória: Sú prekrásne. Tvoria celok a to boli najkrajšie maľby na stene, ktoré som kedy videla. Treba ich chrániť a nedovoliť, aby ich niekto zničil.

Fotogaléria

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *