Vernisáž výtvarných prácVernisáž výtvarných prác

Vernisáž otvorila Simonka Sedláková

Recitovala báseň Františka Hrubína

MAMIČKIN DAR

Keď narodí sa maličké, dar videnia má v hlavičke,

dar počutia má v nežnom ušku, dar chuti pozná v prvom dúšku,

dar dotyku má  v prštekoch, dar vône v jarných púčikoch.

A ty k tomu daru batoliatka, dar reči pridáš, milá mamka!   


Vernisáž
Alexandra Halajová

Z Klenotnice múdrosti

K deťom

„O 50 rokov nebude dôležité, aké si mal auto, v akom dome si býval, koľko peňazí si mal na účte, alebo ako vyzerali tvoje šaty. Svet však bude možno o trochu lepší, pretože si zohral dôležitú úlohu v živote nejakého dieťaťa.“

 

Vážení hostia, rodičia, milí žiaci!

Vítame vás na VERNISÁŽI výtvarných prác žiakov SZUŠ  ELBA na elokovanom pracovisku ZŠ Važecká, kde okrem výtvarného odboru pracuje aj tanečný odbor. V tejto základnej škole EP vzniklo už v roku 2012, je to už 6 rokov, čo sa venujeme vašim deťom vo výtvarných činnostiach. Cieľom výučby je rozvíjať kreativitu žiakov, pozorovacie schopnosti, fantáziu, manuálnu zručnosť, kresliarske a maliarske zručnosti, čím rozvíjame  vedomosti o človeku, o krajine, vesmíre, hmyze a iných živočíchoch, ako aj o dielach slávnych maliarov.

Súčasťou výstavy sú aj dielka, ktorými sme sa snažili napodobniť  španielskeho maliara Joana Miróa. Žiaci sa učia zodpovednosti, trpezlivosti, samostatnosti a hlavne prebúdzame túžbu po splnení ich snov. Učitelia sa počas týchto šiestich rokov zúčastňovali so žiakmi výtvarného odboru aj na rôznych výtvarných výstavách známych maliarov v Šarišskej galérii, v Krajskom múzeu v Prešove, na výstave vo vysokoškolskej knižnici, na výstave v Karaffovej väznici, v Šarišskom osvetovom stredisku, každoročne pravidelne vystavujeme naše práce  v Dome kultúry, prezentujeme sa aj na Prešovských výstavných trhoch.

Súťaže, výstavy

Žiaci maľovali aj v prírode. Bol to plenér počas trvania školy v prírode v Ružbachoch, v Mníchovskom Potoku či vo Vysokých Tatrách. Ilustráciami literárnych hrdinov sme pripravili  2x výstavu v Knižnici P. O. Hviezdoslava na Šváboch. Počas celého šk. roka sa zapájame do rôznych výtvarných súťaží. Odmenou za našu prácu počas celého šk. roka v SZUŠ  žiaci získali vstupenky do 5D kina, či pobyt v interiérovom ihrisku Fundinlad. Výtvarné práce žiakov sú zverejňované počas celého roka na výstavách v ZOC Max-Cinema, v interiérovom ihrisku, samozrejme aj na Smetanovej ulici v sídle SZUŠ ELBA.

Na tejto VERNISÁŽI máte možnosť vidieť nielen malé výtvarné dielka, ale aj záverečné práce  našich žiakov na plátne, ktorí končia 1. cyklus vzdelávania. Naša výstava zhŕňa práce, ktoré vznikli rôznymi technikami, ako sú suchý, mastný pastel, rudka, perokresba, maľba anilinkami, akrylovými farbami, temperami, farbami na sklo, kriedami, penou, jarou a špongiou a rôzne koláže. Materiálu, s ktorým pracujeme je dostatok, za čo ďakujeme p. zriaďovateľovi Ing. Emilovi Blichovi.

 

A ešte niečo z galérie múdrostí:

Učiteľmi sú tí, čo používajú samých seba ako mosty, po ktorých pozývajú kráčať svojich žiakov. Potom, ako im umožnia prechod, radostne sa uvoľnia a povzbudzujú ich, aby stavali svoje vlastné mosty.“

Milí rodičia, vaše deti sú šikovné, chválime ich, pracovali celý rok veľmi usilovne a zodpovedne. Podieľali sa aj na príprave tejto vernisáže, za čo im patrí vďaka. A vďaka patrí aj mojej kolegynke Mgr. Oľge Siskovičovej a Mgr. Marekovi Muškovi za pomoc pri inštalovaní výstavy.

Na záver prajeme všetkým príjemný umelecký zážitok!

Mgr. Tatiana Petrušová

Fotogaléria


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *