Zaujímavá výstava Versus 2017Zaujímavá výstava Versus 2017

Versus 2017 – Rozprávka a jej reflexia v súčasnom umení

22. februára 2018 sa žiaci z elokovaného pracoviska Važecká boli pozrieť na ďalšiu zaujímavú výstavu, tentokrát v prešovskej Šarišskej galérii. Výstava má názov Versus 2017 s podtitulom Rozprávka a jej reflexia v súčasnom umení.

Tak znela téma workshopu, ktorý sa realizoval v rámci projektu Versus koncom septembra 2017 v okolí Regetovky. Projekt je dlhodobou aktivitou občianskeho združenia Rutenicart. Ten si kladie za cieľ spopularizovať ľudové umenie v dobe, keď si už odkazy z minulosti pod vplyvom každodennej reality prestávame všímať, uvedomovať, nehľadáme ich. Jednou z častí prachom zapadajúceho dedičstva tvorivej činnosti našich predkov je aj ľudová čarodejná rozprávka. Vystavované diela zobrazujú vybrané rozprávkové námety stvárnené súčasnými technikami. Sú od umelcov ako Júlia Čechová, Emília Blašková, Slavomír Capek, Tatiana Bachurová a Júlia Čuchtová. Výtvarníci Slavomír Capek, Vladimír Seman, Jaroslav Švestka, Patrik Čech, Dávid Doroš a Michal Kačmár.

Všetkým žiakom sa veľmi páčilo úplne iné poňatie a stvárnenie klasických rozprávok ako napríklad Janko Hraško, O dvanástich mesiačikoch, Červená Čiapočka a ďalšie. Aj takýmto spôsobom sa na chvíľu ponorili do sveta dobra a zla, fantázie a vrátili sa dôb bezstarostného prežívania svojho detstva.

Fotogaléria


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *